Összefoglaló a Zsinat tavaszi ülésszakáról

2017. május 29., címkék: xiv. zsinati ciklus 7. ülésszak, összefoglaló

Országos lelkipásztori intézetet hoztak létre, valamint odaítélték a pedagógiai, szeretetszolgálati és a lelkészi díjakat a Zsinat május 23-i ülésén. Emellett a ciklus hetedik ülésszakán törvénymódosításokról tárgyaltak és hálát adtak jubiláló társadalmi misszióinkért.

Közös zsinat, gyűjtemények, egyéb ügyek

2017. május 26., címkék: xiv. zsinati ciklus 7. ülésszak, reformáció

Megválasztották a magyarországi küldötteket a nyári ünnepi közös zsinatra, újraszabályozták az Országos Református Gyűjteményi Tanács működését, valamint az egyházfőhatósági igazolások kiadásának rendje is módosult. Egyéb ügyek a egyházunk XIV. zsinati ciklusának 7. ülésszakán.

Törvénymódosítások napirenden

2017. május 26., címkék: lelkészek jogállása, gazdálkodási törvény, egyházi bíráskodás, xiv. zsinati ciklus 7. ülésszak

Három egyházi törvény módosítása is szerepelt a Zsinat május 23-i ülésének napirendjén: a gazdálkodásról a lelkészek jogállásáról és az egyházi bíráskodásról szóló jogszabály kiigazításáról is tárgyaltak első vagy második olvasatban a XIV. zsinati ciklus 7. ülésszakán.

Még idén módosulhat a lelkészi nyugdíjtörvény

2017. május 26., címkék: nyugdíjtörvény, xiv. zsinati ciklus 7. ülésszak

A Magyarországi Református Egyház lelkészeinek ellátásáról és nyugdíjintézetéről szóló 2002. évi II. törvény tervezett módosításának előkészületeiről, alapelveiről és annak folyamatáról kaptak tájékoztatást a zsinati tagok május 23-án. Ősszel külön vitanapon ismeretik az új szöveget.

Pünkösdig tart a Csillagpont kedvezményes jelentkezési időszaka

2017. május 24., címkék: ifi, csillagpont, xiv. zsinati ciklus 7. ülésszak

Szontágh Szabolcs, a Zsinati Ifjúsági Iroda vezetője a XIV. zsinati ciklus 7. ülésszakán beszámolt a 2017-as Csillagpont ifjúsági találkozó szervezéséről és az áprilisban megtartott Zsinati Ifjúsági Fórumról. A Zsinat tagjainak kérésére a Csillagpont találkozó kedvezményes jelentkezési időszakát meghosszabbították június 5-ig, pünkösdhétfőig.

Országos lelkipásztori intézetet hoznak létre

2017. május 24., címkék: xiv. zsinati ciklus 7. ülésszak, lelkipásztori intézet (orli)

A lelkipásztorok továbbképzésének támogatása és életpályájának egységes nyilvántartása lesz a feladata az Országos Lelkipásztori Intézetnek (ORLI), melynek megalapításáról – az Elnökségi Tanács javaslata alapján – május 23-i ülésén határozott a Zsinat.

Jubiláló társadalmi missziók

2017. május 24., címkék: xiv. zsinati ciklus 7. ülésszak, missziói központ (rmk), tábori lelkészség, tiszta forrás alapítvány

Hálát adtak a huszonöt éves Tiszta Forrás Alapítvány és a tíz éve működő Református Missziói Központ szolgálatáért, valamint a Protestáns Tábori Püspökség elmúlt esztendejéről is beszámoltak a Zsinat május 23-i ülésén.

Odaítélték a zsinati alapítású díjakat

2017. május 24., címkék: xiv. zsinati ciklus 7. ülésszak, kitüntetések

A Magyarországi Református Egyház Zsinata május 23-i ülésén döntött arról, kik kapják 2017-ben a zsinati alapítású pedagógiai, szeretetszolgálati és lelkészi kitüntetéseket.

Nem a kommunizmusra kellene mutogatni

2017. május 23., címkék: bogárdi szabó istván, xiv. zsinati ciklus 7. ülésszak

„Nem a kommunizmusra kellene mutogatni, amikor a jelenkori egyház nyomorúságának okait keressük" – hangsúlyozta a Zsinat tavaszi ülésszakát megnyitó beszédében Bogárdi Szabó István, a testület lelkészi elnöke május 23-án Budapesten. A püspök a tavalyi népmozgalmi adatokat értékelve arra is rámutatott, hogy a református egyházban három éve nem változott a keresztelések, konfirmációk és házasságkötések száma, valamint beszámolt arról, hogy ugyanakkor nő a hívek adakozási kedve.

Az egyház lényege

2017. május 23., címkék: xiv. zsinati ciklus 7. ülésszak, gaál sándor

Gaál Sándor tiszántúli zsinati tag áhítatával vette kezdetét a Magyarországi Református Egyház Zsinata XIV. ciklusának 7. ülésszaka május 23-án. A nyírségi egyházmegye esperese az Apostolok cselekedeteiről írott könyv 12. részének 5-17. versei alapján hirdette az igét.